Katalog výrobků

Kontakt

Novatec s.r.o.
Na Perkách 635
330 21 Líně
Ukázat na mapě

e-mail: obchod@novatec.cz
tel: +420 377 911 009
fax: +420 377 911 323

IČO: 263 28 771
DIČ: CZ26328771

Další kontakty

Tip

Příjďte se podívat jak vyrábíme dřevěná okna a dveře do našeho závodu.

Chcete se zeptat?

Neváhejte nás kontaktovat! Můžete nám napsat e-mail nebo zavolat.

Izolační trojsklo

Izolační trojsklo má lepší tepelné izolační vlastnosti než dvojsko, ovšem propustí méně světla.

NÁVOD K ÚDRŽBĚ A OBSLUZE

Jednotlivé návody jsou ke stažení v následujícíh odkazech:
Ochrana a péče o barvu.
BAKA panty pro dveře HT68.
BAKA panty pro dveře HT78 a HT92.
Dveře HT68 (4 panty) a špaletová okna.
Ovládání a údržba špaletových oken.
EURO okna (ROTO NT).
EURO okna - skryté kování Designo.
Posuvně sklopné kování.
Posuvný HS portál GU.

Samozavírač GEZE.
Skrytý samozavírač GEZE BOXER.
Samozavírač Dorma TS93.
Samozavírač Dorma TS73.

Rozhodli jste se pro okna a dveře ze dřeva, které svou kvalitou odpovídají nejnovějšímu stavu techniky. K udržení jejich krásy a hodnoty stačí málo.Přečtěte si prosím následující text. Pokud tato doporučení a pokyny dodržíte, budou Vám dřevěná eurookna, dveře a zimní zahrady sloužit dlouhá léta.

Ošetřování a údržba povrchu

Abyste uchovali hodnotu Vašich oken, 2x ročně je vyčistěte. Povrch s konečnou úpravou byste měli čistit nejdříve za 8 týdnů po nastříkání. Vyhněte se intenzivnímu tření nasucho. Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky. Používejte pouze běžné čisticí prostředky šetrné k materiálu.

Větrání je důležitou podmínkou pro zachování kvality bydlení. V kuchyni, koupelně nebo v místnostech, kde se zdržuje více lidí, se mohou okna potit, protože se zde uvolňuje velké množství vlhkosti (za 1 noc a osobu kolem 1litru). Tento jev může mít nepříjemné následky. Plesnivé skvrny v rozích místnosti, plíseň na stropech, stěnách, okenním těsnění a za nábytkem. To vše způsobuje trvalé poškození stavebního fondu a často bývá příčinou zdravotních rizik. Prevencí je správné větrání.

Správným větráním je intenzivní větrání. Ráno provětrejte všechny místnosti po dobu 10 až 15 minut. Přes den podle používání ještě 3 až 4 krát po dobu 5-ti minut. Přitom vypněte topení a okna široce rozevřete. To je mnohem účinnější a šetrnější než trvale otevřená okna. To platí zvláště u novostaveb a nově zrekonstruovaných staveb.

U všech typů barevných nátěrů je třeba dbát na to, aby nedošlo k přetření utěsňovacích a uzavíracích materiálů.

U oken nebo venkovních dveří ve tmavých barevných odstínech dochází ke vzniku vysokých povrchových teplot. Tento fakt může způsobit výron pryskyřice. Nejedná se o technický nedostatek. Pro udržení celistvosti lazurovacího laku je nutné2 krát ročně okna (rám + křídlo) umýt a ošetřit přípravkem RESPUR FENSTERFIX.

Těsnění křídla rámu je docíleno pomocí přítlačné trvale elastické a vysoce odolné profilované neoprenové lišty. Toto celoobvodové těsnění doporučujeme jednou za dva roky natřít silikonovým olejem.

Před zednickými a lakýrnickými pracemi doporučujeme okna a dveře dočasně ochránit olepovacími páskami.

Olepovací pásky jsou určeny jako dočasná ochrana oken a dveří ze dřeva proti jejich poškození omítkou a gresivními (silikátovými) fasádními barvami. Lepivost pásky je upravena tak, že se po cca 6 týdnech sama odlepuje a nedochází k poškození laku. Obousměrné lepící pásky slouží k přilepení mikrotenové folie. Stejnou funkci plní lišta S profil, která navíc tvoří pevnou hranu na zatažení omítky.
Tesa 4840-08 jednostranná umělohmotná olepovací páska šířky 50mm
Tesa 4838-72 dvoustranná krepová páska šířky 25mm
Mikrotenová folie
Lišta S profil venkovní 2,5m x 9mm
vnitřní 2,5m x 6mm

Údržba kování

Vaše okna mají vysoce kvalitní kování ROTO. To znamená vysoký komfort obsluhy, bezvadná funkčnost a dlouhá životnost. Lehkost funkčnosti Vašeho okenního kování ROTO si zachováte příležitostním namazáním asi 1krát v roce (mazat tukem nebo olejem, který neobsahuje kyselé přísady a pryskyřice) v místě znázorněných na obrázku. Tímto chráníte kování před předčasným opotřebením.

Dodatečné seřízení

Náš výrobek je velice kvalitní, byl vyroben a instalován s největší pečlivostí . Proto není nutné provádět dodatečné seřizování.

Přesto se však může vyskytnout nutnost seřízení Vašeho kování vlivem nepříznivých změn v dilatačních rozměrech stavby nebo dlouholetým používání.

Čištění oken

Před samotným čištěním oken je vhodné nejprve zkontrolovat funkci kování a případně jej promazat. Poté doporučujeme nanést impregnaci těsnění pro prodloužení životnosti gumového povrchu a jeho funkčnosti, následně můžete očistit dřevěné části oken pomocí vody s trochou neagresivního saponátu, nezapomeňte po vysušení nanést ochranou emulzi na dřevo, ta vytvoří na povrchu tenkou průsvitnou vrstvu, která chrání okna před UV zářením a uzavře trhlinky a póry ve dřevě. V poslední řadě můžete umýt skla běžným způsobem. Čištění včetně nanesení ochranné vrstvy doporučujeme zejména v exteriéru provádět alespoň před každou zimou.